23 - 30 listopada 2020

My brother Amal

Christopher Wollebekk

Norwegia

Niemy chłopiec wraz ze starszym bratem planują ucieczkę z ośrodka dla uchodźców, z obawy przez odesłaniem do domu. Sytuacja ulega zmianie, gdy ptak uderza w okno ich pokoju.

Portraitist

Cyrus Neshvad

Luksemburg

Mężczyzna na skraju depresji dostaje wiadomość o śmiertelnej chorobie wnuczki. Syn prosi go o opiekę nad nią. Dziadek nawiązuje relację z dziewczynką poprzez sztukę, co wprowadza trochę światła do ich życia.

Cold Fish

David Hay

Nowa Zelandia

Starszy mężczyzna chce popełnić samobójstwo, ale przeszkadza mu w tym napotkany chłopiec. Nie żeby chciał go powstrzymać. Wręcz przeciwnie, prowokuje go do wykonania ostatecznego kroku.

Fit In

Hamidreza Taher

Iran

Film opowiada historię żebraka, któremu codziennie pomaga pewna kobieta. Biedak oczekuje jej wsparcia, ale też chce się odwdzięczyć, myjąc jej samochód. Pewnego dnia prosi ją o pieniądze przy znajomej, co nie podoba się kobiecie. Zaczyna go ignorować, aż w końcu decyduje się pomóc organizacji charytatywnej, co zauważa żebrak.

Superprize

Konstantin Chelidze

Rosja

Szczęśliwy ochroniarz jedzie nowym Smartem, którego wygrał na loterii. Ten mały samochód przewiązany kokardą jest jego życiowym sukcesem. Chce się dzielić swoją radością, ale jego „supernagroda” nie robi na nikim wrażenia. Jednak zwycięzca jest gotowy na wszystko, aby to zmienić.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Dotacje:

   

Organizator:
Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.