23 - 30 listopada 2020

The love Letter

Atara Frish

Izrael

Kiedy Noa znajduje list miłosny w swojej skrzynce, próbuje pogodzić swój bezpieczny, kontrolowany świat z pragnieniem bycia kochaną, choćby przez chwilę.

Hi

Henderick Lui

Stany Zjednoczone

Chłopak z deskorolką i dziewczyna z aparatem spotykają się po raz pierwszy, gdy wypadek na deskorolce psuje sesję zdjęciową. Wydaje się, że połączyło ich przeznaczenie, kiedy spotykają się kilkakrotnie zupełnie przypadkowo. Rozwija się pomiędzy nimi uczucie, wzmocnione wspólną pasją do jazdy na deskorolce. Ich związek przechodzi próbę, gdy proza życia przysłania miłość, co zagraża ich wspólnej przyszłości.

Kippah

Lukas Nathrath

Niemcy

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach opowiada historię piętnastoletniego Oskara, który od niedawna uczęszcza do wielokulturowego liceum. Czuje się komfortowo w swojej społeczności klasowej i zaprzyjaźnia się z kolegą z ławki - Erenem. Jednak gdy ujawnia na lekcji etyki, że jest Żydem, atmosfera wokół niego zmienia się. Coraz częściej jest wykluczany, zastraszany, a nawet fizycznie atakowany przez niektórych swoich kolegów z klasy. Eren również ulega presji rówieśników i zdradza swojego przyjaciela. Oskar ukrywa ataki przed domownikami. Kiedy jego rodzice w końcu dowiadują się o zastraszaniu, próbują porozmawiać z dyrektorem szkoły. Ich prośby są jednak ignorowane, a obawy lekceważone. Oskar staje przed pytaniem, czy dalej znosić upokorzenia, czy może znaleźć sposób na przetrwanie i zachowanie własnej tożsamości?

Don't Forget Today

Ahmad Monajemi

Iran

Rodzi się miłość i zaczyna się maraton. Trzy miesiące i jedenaście dni. Trzy miesiące i jedenaście dni wystarczy na narodziny płodu. A na decyzję o aborcji? Całe życie to czasem za mało. Kto może być na tyle samolubny, aby wysłać płód w niebyt dla własnego spokoju? Kto może być katem, aby wypełnić spokojny umysł zabójcy winą?

Arcángel

Angeles Cruz

Meksyk

Archanioł to pięćdziesięcioletni rolnik, który traci wzrok. Zanim całkiem pogrąży się w ciemności, musi znaleźć opiekę dla Patrocinii, starszej kobiety z wioski, która ma tylko jego.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Dotacje:

   

Organizator:
Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.