23 - 30 listopada 2020

Asya

Daniella Rybakyan

Rosja

Asya odnosi sukcesy, pracując w policyjnym wydziale ds. nieletnich. Odwiedza ją niedojrzała matka, która próbuje odnowić więź z córką. Dobre wspomnienia ustępują dawnym krzywdom. Nadia nie zmieniła się. Asya musi się z tym pogodzić.

Mi Hermana Hua

Cristina Martin

Hiszpania

Ana to sześcioletnia dziewczynka uczęszczająca na sesje terapeutyczne. Przez zabawę i rysunki, opowiada terapeutce sytuacje z życia rodziny, a zwłaszcza te związane z bratem Juanem - jaki jest, co o nim myśli, jak się bawią, co razem przeżyli. Szybko jednak orientujemy się, że nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Miya

Mark Henry

Filipiny

Film opowiada historię czternastolatki, samotnie wychowywanej przez praczkę. Matka przestaje pracować z powodu choroby, pozostawiając na dziewczynie ciężar ich utrzymania. Pracodawczyni matki nie chce jej usług. Miya ma problem z zatrudnieniem z uwagi na wiek. Pewnego dnia spotyka dawną koleżankę z klasy, która przedstawia ją lokalnej sutenerce. Tak zaczyna się życie w szponach prostytucji.

Metro Aeropuerto

Huberto Agueirre

Meksyk

Skromna, starsza kobieta z niższych warstw społecznych, która nie leciała nigdy samolotem, rozpoczyna wspaniałą podróż. Zwykła jazda metrem zamienia się w lot z odprawą, bezcłowymi zakupami i pokładową obsługą.

Day Release

Martin Winter

Austria

Kathy to dwudziestopięcioletnia osadzona, która dostaje przepustkę z okazji urodzin synka. Opuszcza wiedeńskie więzienie, aby odwiedzić go w mieszkaniu swojej matki. Kobieta nie radzi sobie z życiem, zaniebując wnuka. Ten dzień staje się dla Kathy wyzwaniem. Zanim wróci wieczorem do więzienia, musi znaleźć dziecku nowy dom, konfrontując się z przeszłością. Prowadzi wyścig z czasem, zmagając się jednocześnie z własnymi potrzebami.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Dotacje:

   

Organizator:
Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.