Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata
13. edycja / 25 Listopada - 2 Grudnia 2019
jun-slider
Najlepszy Scenariusz / Script

Reżyser / Director: Sylvia Le Fanu Dania / Denmark

jun-slider
Najlepsza Reżyseria / Directing

Reżyser / Director: Michael Grudsky Izrael / Israel The Transfer

jun-slider
Najlepszy montaż / Film Editing

Reżyser / Director: Aleksander Szeser Irlandia / Ireland

jun-slider
Najlepsze Zdjęcia / Cinematography

Reżyser / Director: Aleksander Szeser Irlandia / Ireland Inside I’m Racing

jun-slider
Najlepsza Scenografia / Stage Production

Reżyser / Director: Paul Philipp Niemcy / Germany The Peculiar Abilities of Mr. Mahler

jun-slider
Najlepsza Rola Kobieca / Actress

Najlepsza Aktorka Inez Dahl Torhaug Reżyser / Director: Maria Eriksson-Hecht Szwecja / Sweden

jun-slider
Najlepsza Rola Męska / Actor

Najlepszy Aktor André M.Hennicke Reżyserzy / Directors: Paul Philipp Niemcy / Germany

jun-slider
Najlepszy Film Fabularny / Fiction

Reżyser / Director: Michael Grudsky Izrael / Israel The Transfer

jun-slider
Najlepszy Film Dokumentalny / Documentary Film

Reżyser / Director: Tomasz Wiśniewski Polska / Poland Abram returned alone

jun-slider
Najlepszy Film Animowany / Animation

Reżyser / Director: Mariia Konopatova Rosja / Russian Federation Concert of the fire

jun-slider
Najlepszy Film Polski / Best Polish Film

Reżyser / Director: Urszula Morga Polska / Poland Mleko

 

Najlepsza Fabuła

 

"The Transfer"

Michael Grudsky

Israel

"Hearing"

Saeed Rezaeei

Iran

"Blue Peter"

Marko Šantić

Croatia


"Profound Silence"

Ali Jafarabadi

Iran

"To Garbo and Lenin"

Jessica Laurén

Sweden

 

Najlepsza Reżyseria

 

"The Transfer"

Michael Grudsky

Israel

"Hearing"

Saeed Rezaeei

Iran

"Around the Island"

Adam Yang

China

"Saliva"

Gabriel Bagnaschi

United Kingdom

"Magic Alps"

Andrea Brusa

Italy

 

Najlepszy Scenariusz

 

"Because of a Lttle Apple"

Ksenia Roganova

Russian Federation

"Anywhere"

Aleksandar Aleksić

Serbia

"Happy New Year"

Brandon Grötzinger

Netherlands

"Abu Adnan – Adnan’s Father (dir. S . Le Fanu) "

Brandon Grötzinger

Netherlands

"Zona"

Toofan Nahanghodrati

Iran

 

Najlepszy Film Polski

 

"Między Nami"

Maciej Miller

Polska

"Mleko"

Urszula Morga

Polska

"The Cave"

Kamil Krukowski

Polska

"Leader"

Katia Priwieziencew

Polska

"Le Monde"

Gawel Dykas

Polska

 

Najlepsze Zdjęcia

 

"The Camping Trip"

Jürgen Karasek

Austria

"Ahmed & Markus"

Maria Eriksson-Hecht

Sweden

"Inside I'm Racing"

Aidan Whelan

Ireland

"The Sanil"

Mohammad Torivarian

Iran

"Happy Family"

Eden Junjung

Indonesia

 

Najlepszy Montaż

 

"Room"

Mehdi Shadizadeh

Iran

"Ahmed & Markus"

Maria Eriksson-Hecht

Sweden

"Inside I'm Racing"

Aidan Whelan

Ireland

"Living Together"

José Luis Santos Pérez

Spain

"Chinese"

Benjamin Mélot

France

 

Najlepsza Animacja

 

"Irma"

Alejo Schettini

Uruguay

"CROC&ODILE"

Antoine Marchand

France

"Look"

Meinardas Valkevičius

Lithuania

"Concert of the fire"

Mariia Konopatova

Russian Federation

"The Warsaw Robin"

Mackenzie S Bates

United States

 

Najlepszy Dokument

 

"Der letzte seiner art - The last of his kind"

Jánik von Wilmsdorff

Germany

"15.7 KM"

Rian Apriansyah

Indonesia

"Abram returned alone"

Tomasz Wiśniewski

Poland

"Let's Talk"

Rachel Klein

United States

"Centenarian"

Clifford Miu

Canada

 

Najlepsza Aktorka

 

"Cube"

Maksim Kodarov

Kazakhstan

"Dinner With Stranger"

Linhan Zhang

Hong Kong

"Bury the silence"

Alma Baimuratova

United States

"I Think I Have a Crush on You"

Maria Eriksson-Hecht

Sweden

"Lifeline"

Harry Jackson

United Kingdom

 

Najlepszy Aktor

 

"The Peculiar Abilities of Mr. Mahler"

Paul Philipp

Germany

"Säde"

Rebeka Rummel

Estonia

"Presence"

Abtin Salimi Tari

Iran

"The Cave"

Kamil Krukowski

Poland

"Abu Adnan – Adnan’s Father (dir. S . Le Fanu)"

Sylvia Le Fanu

Denmark

 

Najlepsza Scenografia

 

"From San Francisco with love"

Yohann Kouam

France

"The Peculiar Abilities of Mr. Mahler"

Paul Philipp

Germany

"Larceny"

Jeronimo Garcia Castela

Spain

"Kerata / Shoehorn"

Kasım Ördek

Turkey

"The Collection"

Emmanuel Blanchard

France

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Dotacje:

   

Organizator:
Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa